Pamatujete si ještě, na kauzu s absurdní státní zakázkou na informační systém a e-shop na dálniční známky, za 401 milionů korun

Celá kauza vyvolala obrovský nesouhlas společnosti, a na jeho základě vznikl projekt Fér známka. Projekt má za úkol ukázat moderní řešení státní zakázky, která nemusí stát 401 milionů korun. 

Proto následovala veřejná výzva, a to naprogramovat e-shop simulující řešení elektronického prodeje dálniční známky. Do výzvy se přihlásilo 300 dobrovolníku, mezi nimi byl i zástupce Czech Viet, pan Do Anh Duc. Během víkendu dobrovolníci naprogramovali e-shop, který v rámci projektu Fér známka, nabídli státu jako alternativní řešení, který je levnější, transparentnější a férovější.

Na projektu Fér známka, spolupracovala i naše společnost Czech Viet, která celý web přeložila do vietnamštiny, aby se o snadnějším řešení dozvěděla i vietnamská komunita.

Na webu Fér známky, si zatím dálniční známku nekoupíte, ale můžete si vyzkoušet nákup elektronických Fér známek, a zkusit si, jak by tenhle systém fungoval v praxi. 

Celý zisk z prodeje elektronických Fér známek, jde do Nadačního fondu Kolečko, který pomáhá dětem po těžkých úrazech. ❤️

Napsat komentář