Asi jste si všimli, že v posledních letech se počet vietnamských večerek zvyšuje. V České republice jich je odhadem až tři tisíce. Mnohdy večerky nabízí to, co klasické obchody u nás ne, a to flexibilitu. 

Klasický obchod u nás otevírá od 7:00 a zavírá v 21:00, někdy i dřív. Zato ve vietnamských večerkách se pracuje už od brzkých ranních hodin až do půlnoci, v krajních případech jedou ve 24 hodinovém provozu, což se většině zákazníků líbí. Když nestihnete nakoupit, nebo dostanete na něco chuť, večerka na rohu se prostě hodí. I lidem, kteří jdou na ranní směnu přijde vhod, když je večerka otevřena třeba už v 6 ráno. To je ten hlavní důvod, proč jsou vietnamské večerky stále víc populární. Navíc v rámci konkurenčního boje se většinou nákup ve večerce vyplatí víc, než v běžném obchodě. 

Dle našich interních dat a dat poskytnutých agenturou Nielsen se k roku 2016 vyskytovalo v ČR celkem 6223 potravin s plochou do 50m2 a dále 7214 potravin s plochou od 51 do 400m2. Celkově to je tedy 13 437 tradičních prodejen potravin. Z toho vietnamských připadá 3842 prodejen.

Vietnamské večerky také nabízí víc druhů oblíbených potravin. Můžete zde nakoupit více druhů a příchutí svých oblíbených pochutin, které v běžných obchodech nejsou k dostání. Důvodem je, že většina večerek se zásobuje, mimo jiné v pražské Sapě, která je proslulá svou rozmanitostí a exotickým zbožím. 

Pokud byste se chtěli dozvědět o fungování vietnamských večerek víc, přijďte na Setkání českých a vietnamských podnikatelů, které bude už 9.9.2020 a získejte potřebné informace. ?

Registrovat se můžete ?? zde.

Napsat komentář